Akcja SKC

Kategoria: Wydarzenia 2019/2020 Opublikowano: poniedziałek, 11 listopad 2019 Piotr Lipko

Szkolne Koło Caritas w okresie przedświątecznym ogłosiło zbiórkę zniczy i lampionów. W szkolnej akcji wzięło udział 52 uczniów. Wolontariusze SKC obejmując modlitwą odwiedzili miejsca pamięci w lesie w Izdebnie, Krzyż Pamięci w Marysinie oraz cmentarz wojenny w Ignasinie. Uprzątnięto również miejsce spoczynku ś. p. Barbary Obraniak, na którym zapalono znicze.

 

 

Bal Wszystkich Świętych 2019

Kategoria: Wydarzenia 2019/2020 Opublikowano: poniedziałek, 11 listopad 2019 Piotr Lipko
  • Foto_5
  • mSFoto_1
  • mSFoto_4

Simple Image Gallery Extended

 

 

 

Wycieczka do Zamościa

Kategoria: Wydarzenia 2019/2020 Opublikowano: sobota, 02 listopad 2019 Piotr Lipko
  • mSF_1
  • mSF_2
  • mSF_3

Simple Image Gallery Extended

Dnia 29 października uczniowie klas 0 - IV uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. W Programie było min. Zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego oraz uczestnictwo w warsztatach „Oto sowa mądra głowa nocni mieszkańcy zamojskiego zoo”. Następnym punktem wycieczki były odwiedziny w zamojskiej manufakturze „Tęcza”. Pod okiem instruktorek dzieci samodzielnie wykonały dla siebie lizaki oraz poznały tajniki przygotowania karmelu. Wycieczka do "raju" dla wielbicieli słodyczy wzbudziła wiele emocji, radości, pogłębiła wiedzę uczniów na temat wytwarzania słodyczy. Z pewnością wycieczka długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Małgorzata Klusek

Zawody badmintona w Łopienniku

Kategoria: Wydarzenia 2019/2020 Opublikowano: sobota, 02 listopad 2019 Piotr Lipko
  • mSF_7

Simple Image Gallery Extended

Dnia  29.10.2019r w  Łopienniku odbyły się zawody w  badmintona w których brały udział reprezentacje szkół z Tarnogóry, Łopiennika, Izbicy i Siedlisk. Po wyczerpujących rozgrywkach trwających 4 godziny dziewczyny zajęły 3 miejsce a chłopcy 2. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Augustyński, Maciej Kasprzak, Amelia Cholewa i Maja Biłan.

Konferencja "Plecak odkładamy - czas wolny mądrze spędzamy"

Kategoria: Wydarzenia 2019/2020 Opublikowano: sobota, 02 listopad 2019 Piotr Lipko
  • S_1
  • S_2
  • S_3

Simple Image Gallery Extended

Dnia 24 października 2019 roku odbyła się już 8 konferencja o bezpieczeństwie, której tematem było „Plecaki odkładamy-czas wolny mądrze spędzamy”. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przedstawienia przygotowanego przez p. Paulinę Olech-Chruściel oraz p. Kamila Siwczyńskiego w wykonaniu klasy VI Szkoły Podstawowej. Kiedy uczniowie uświadomili zebranych jak ważne jest bezpieczeństwo spędzania czasu wolnego, głos zabrała Pani z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krasnymstawie – p. Agata Wójtowicz, które opowiedziały dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywanie w życiu każdego człowieka. Jako następny głos zabrał p. Grzegorz Lipa- zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Lublinie. Kolejno głos zabrał Przedstawiciel Policji - p. Andrzej Niewiadomski, przypominając dzieciom i zebranym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Po tym ciekawym wystąpieniu głos zabrali Krasnegostawu kpt. mgr inż. Tomasz Wesołowski i str. mgr inż. Tomasz Widomski , którzy w bardzo energiczny sposób wytłumaczyli zebranym po co strażakom woda, kiedy jej używać, kiedy nie. Panowie wyjaśnili także jak zachować się w razie pożaru w szkole i pokazali pełne umundurowanie strażaka gotowego do pożaru. Na koniec głos zabrali przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego -  p. Tomasz Dzirba i p. Małgorzata Kiszczak. Film, który pokazali uczniom uświadomił młodym ludziom jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać w gospodarstwie rolnym.
Po wystąpieniach nadszedł czas na rozdanie nagród ufundowanych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Piaskach.
W konkursie plastycznym brały udział klasy 1-8 a rozstrzygnięcie wygląda następująco:
W kategorii klas 1-4 :
I miejsce Antoni Klusek
II miejsce Zofia Trała
III miejsce Nikola Sowa
W kategorii klas 5-8 SP:
I miejsce Maciej Kasprzak
II miejsce Anna Krawiec
III miejsce Zuzanna Pitucha

Jako nagrodę pocieszenia przedstawiciele KRUS-u wszystkim uczestnikom rozdali kalendarze na przyszły rok, a wszystkim gościom zostały wręczone podziękowania. Uświadomieni i zadowoleni uczniowie wrócili do domu, a gości zaproszono na poczęstunek.
P.Olech-Chruściel