Wyjazd do KDK i Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie

Kategoria: Wydarzenia 2018/2019 Opublikowano: niedziela, 10 marzec 2019 Piotr Lipko
  • foto_1
  • foto_2
  • foto_3
  • foto_4
  • foto_5

Simple Image Gallery Extended

7 marca uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I-III oglądali w Krasnostawskim Domu Kultury musical pt. „O małej syrence w niejednej piosence”, wystawiony przez Teatr Moich Marzeń z Chorzowa. Dzieci miały okazję podziwiać formę teatralną, która łączy ze sobą muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec.

W czasie przedstawienia dzieci miały możliwość zawędrowania wraz z bohaterami sztuki w głębiny oceanu. Poznali tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca - króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Musical dostarczył dzieciom wielu wspaniałych emocji i wzruszeń, wzbudził zachwyt profesjonalną grą aktorską, pięknymi dekoracjami, barwnymi strojami oraz cudowną muzyką.
Uczniowie odwiedzili również Regionalne Muzeum w Krasnymstawie. Mogli tam podziwiać ciekawe i pouczające ekspozycje, jak również poznać zawody związane z pracą w muzeum.

Alina Gliwka